snapowanie, edycja tekstow

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

snapowanie, edycja tekstow

Post autor: Ezy »

witam, czy byjaby mozliwosc:

1) dla funkcji Przesun obiekt przy okreslaniu wektora translacji dodanie snapowania do obiektow mapy ;
2) dla funkcji Obroc obiekt w sposob interaktywny okreslania jego wartosci np: L-C-P (oczywiscie w powiazaniu z mozliwosciami snapowania lub nie)
3) dodanie opcji snapowania (rowniez do mapy w tle) przy przesuwaniu napisow na mapie - opcja bylaby przydatna przy redakcji z mapa w tle;
4) mam wrazenie, ze okolo 2. aktualizacje wczesniej wywlolanie opcji Okienko szybkiego wstawiania tekstu umozliwialo edycje tekstu juz
istniejacego, po jego kliknieciu na mapie. Mozna prosic o przywrocenie tej opcji lub jesli sie myle i tak to nie dzialalo to uwzglednienie takiej funkcjonalnosci?
5) funkcja zmiany oznaczenia punktu (to co napisal Pan Rafal), mozna ja powiązac ze zmiana oznaczenia punktu w zadaniach obliczeniowych?

pozdrawiam L.Z.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: snapowanie, edycja tekstow

Post autor: FaFaL »

Na razie tylko dwa ostatnie pytania:
Ad.4. Cały czas ta opcja działa - tylko musi być włączona. Na poniższym zrzucie pokazany jest przycisk aktywacji tej funkcji.
2022-07-23_103903.png
2022-07-23_103903.png (3.74 KiB) Przejrzano 2227 razy
Ad.5. W przyszłości na pewno będziemy z tym myśleć, teraz niestety pracujemy nad innymi funkcjami, ale obiecuję, że do tego wrócimy. Można się czasem przypominać jakby wyleciało z pamięci :wink:
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: snapowanie, edycja tekstow

Post autor: Ezy »

Panie Rafale dziekuje za blyskawiczna odpowiedz.
i przepraszam za pkt 4), ze nie we wlasnym zakresie... co raz czesciej sie lapie, ze najprostsze czynnosci staja sie najtrudniejsze. Demencja zawodowa? ale ze juz ;)
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: snapowanie, edycja tekstow

Post autor: Jurek B. »

1) dla funkcji Przesun obiekt przy okreslaniu wektora translacji dodanie snapowania do obiektow mapy ;
Przyciąganie w tej funkcji działa zgodnie z ustawieniami w pasku Przyciągania.

2) obrót - przekazałem programistom. Czy i kiedy zrobią - na razie nie mogę potwierdzić.
3) dodanie opcji snapowania (rowniez do mapy w tle) przy przesuwaniu napisow na mapie - opcja bylaby przydatna przy redakcji z mapa w tle;
Przyciąganie tekstów również jest dostępne (także dla map w tle) - trzeba włączyć odpowiednią funkcję w pasku Przyciągania.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ