aktualizacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

REWELACJA ! Kolejny konkretny krok ! Wybieranie śmiga aż miło :) W przyszłości mile widziane byłoby poprawienie szybkości reakcji mapy przy większej ilości warstw ( chodzi tu o oddalanie, przybliżanie, przesuwanie). Aktualnie gdy warstw jest dużo trzeba czekać ok 3-4 sek na oddalenie/przybliżenie mapy (komputer mam na bardzo dobrych podzespołach-łącznie z dyskiem SSD). Świetnie, gdyby udało się dojść z tym do płynności porównywalnej z Cad`em- czyli przybliżenia i oddalenia na bieżąco, bez oczekiwania.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

A wracając do warstw, może nie będzie to dużym problemem dla programistów.

Czy była by możliwość dodania opcji odświeżania legendy pod prawym klawiszem myszki, przy kliknięciu w dowolną warstwę. Aktualnie opcja odświeżenia pojawia się tylko przy kliknięciu prawym w nazwę "warstwy" na samej górze. Oczywiście jeśli jest pomysł na to by te odświeżenie umieścić w innym, lepszym miejscu, jestem za. Generalnie chodzi mi o to, że często potrzebuje tego odświeżania.

Pozdrawiam.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: aktualizacja

Post autor: marioo »

Ja tam wolałbym żeby legenda odświeżała się sama na bieżąco. Żeby nie trzeba było już odświeżać ręcznie warstw po imporcie, przejściu na inną mapę itd. ...
Pozdrawiam
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

W aktualizacji 02.09.14 jest informacja o ikonie szybkiej zmiany koloru rastra- jak ona wygląda i gdzie się znajduje?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: aktualizacja

Post autor: Wojtek P. »

Pasek narzędzi. Kolor jest taki w jakim jest raster na mapie
Załączniki
rr.png
rr.png (4.6 KiB) Przejrzano 1486 razy
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

Po aktualizacji nie miałem tej ikonki- trzeba ją dodać poprzez Paski narzędzi. Informacja dla tych którzy będą ją wstawiali- nie dodawać do paska "Edycja rastra" bo wyrzucą błąd. Ja wrzuciłem do paska "Narzędzia". Opcja świetna :) Proponowałbym jedną zmianę- żeby dodać linijkę z kolorami użytkownika- zamiast przechodzić na opcję więcej kolorów i szukać na liście naszych kolorów, to żeby była dodatkowa linijka- tak jak na obrazku
kolor_rastra.png
kolor_rastra.png (3.88 KiB) Przejrzano 1480 razy
ODPOWIEDZ