aktualizacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Przy wczytywaniu rastra (Mapa > Raster > Wczytaj raster) w oknie widoczne są rastry ze wszystkich dotychczasowych projektów. Wcześniej, jeśli dla każdego projektu był przypisany odpowiedni raster, to okno było puste, ewentualnie były w nich tylko rastry, które wcześniej nie zostały wczytane do żadnego projektu.
Po lewej stronie okna wczytywania rastrów od zawsze wyświetlane są wszystkie dostępne rastry ale tylko z katalogu Raster.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Przy kasowaniu punktów przez zaznaczenie i opcję wytnij, program wisi i wywala błąd.
Proszę wykonać naprawę bazy.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Okno transformacji faktycznie ma teraz limit 4000, ale taki sam limit ma przenoszenie elementów między warstwami na mapie.
Limit dla punktów dostosowania w transformacji Helmerta/Afinicznej jest od wielu lat ustalony na 4000 pkt - czy to za mało? Nikt jak dotąd nie potrzebował więcej.
Co do limitu na ilość elementów do przenoszenia między warstwami - tam też jest od wielu lat takie samo ograniczenie.
Pozdrawiam Jurek B.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: aktualizacja

Post autor: energeo »

Jurek B. pisze:Limit dla punktów dostosowania w transformacji Helmerta/Afinicznej jest od wielu lat ustalony na 4000 pkt - czy to za mało? Nikt jak dotąd nie potrzebował więcej.
Co do limitu na ilość elementów do przenoszenia między warstwami - tam też jest od wielu lat takie samo ograniczenie.
Nie używałem dawno "transformacji" w normalnej wersji, w testowych jest (było) inne ustawienie.
Co do przenoszenia między warstwami, akurat trafiłem na ten limit niedawno, a zbieżność cyfr mi przypomniała.
Nie znałem tego limitu.
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:Zamiast się irytować, proszę dokładnie opisać, co Pan uzyskuje po pomiarze i co Pan chce osiągnąć wykonując konkretne czynności. Osobą odpowiedzialną za silnik jestem ja, ale silnik to obiekty związane z wykonywanymi przeliczeniami. Jeśli ma Pan uwagi do silnika to proszę je opisać, bo jak na razie napisał Pan uwagi o ospoilerowaniu :)
Mi w swoich pracach funkcjonalność edycyjna w pełni wystarcza, No może przydało by się dodać masową zmianę numeracji i parę innych drobnostek które są w planach. Niestety nie ogarniamy tego jak pracują klienci i czego oczekują. Dlatego jest to forum, tylko że trzeba pisać konkrety.
Nie chodzi mi o irytację, napisałem tylko o odczuciach jakie mam po pracy na tym module. Jeśli jednak jest Pana odzew jako osoby odpowiedzialnej za ten moduł, to postaram się przygotować moje uwagi, powiedzmy do polowy następnego tygodnia. Pozwolę sobie też zadzwonić do znajomych którzy posiadają ten moduł (a nie koniecznie śledzą forum) i zebrać ich uwagi.

Myślę że dyskusje na ten temat przeniesiemy już do odpowiedniego tematu. Rozpoczynając ją tutaj nie myślałem że temat się tak rozwinie.

Pozdrawiam
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

Nie wiem czy po ostatniej aktualizacji, ale nie działa mi edytor mapy obiektowej

EDIT:
sprawdziłem na innym komputerze i działa. Nie wiem co może być nie tak- najlepiej przeinstalować C-GEO?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3118
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja

Post autor: FaFaL »

W edytorze mapy kliknąć w trzy kropki i wybrać definicja, poźniej z listy rozwijalnej w lewym górnym rogu wybrać właściwą konfigurację i po krzyku :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

No tak, tylko problem w tym, że w ogóle nie wyskakuje okienko edytora mapy obiektowej. Po naciśnięciu "K1" nic się nie dzieje. Będę chyba musiał po prostu przeinstalować C-GEO. Myślałem, że to po aktualizacji, ale na innym komputerze jest ok., czyli widocznie coś u mnie jest namieszane
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3118
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja

Post autor: FaFaL »

może na komputerze były używane dwa monitory i okienko k1 zostało na tym drugim :D
Pozdrawiam Rafał Kocierz
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: aktualizacja

Post autor: esgeo »

Wszyscy tutaj narzekają to ja powiem coś dobrego. Po ostatniej aktualizacji nareszcie zmniejszyła się ilość errorów. Nie wiem czy to z moim komputerem jest coś nie tak, czy inni użytkownicy tak nie mają, ale u mnie ciągle wywalał jakiegoś errora... Zamykam program - error, zmieniam tabelę - error, zmieniam projekt - error... zakładam nową tabelę - error, próbuję wczytać kopię tabeli - error, naprawiam bazę - error, naprawiam bazę drugim stopniem - jak w tej piosence - "...jesteśmy wolni, nie ma już nic..." (łącznie z zawartością:] ) Chyba mogę to porównać do aft, jakie robią mi się czasem w ustach - można się nawet przyzwyczaić, że to cholerstwo cały czas boli ale cały czas jest nie tak, jak powinno być, i tak samo z programem. Po aktualizacji jest tego zdecydowanie mniej i praca z programem jest przyjemniejsza.
Pozdrawiam
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

Zgadzam się z przedmówcą. Teraz można nawet założyć tabelę i eksportować warstwy bez konieczności resetowania programu. Rafał, poniekąd miałeś rację z tym drugim monitorem- znalazłem w katalogu plik txt, który zawiera info o położeniu okienka edytora mapy obiektowej i okazało się, że miałem tam kosmiczne współrzędne, wg których okienko się otwierało, ale wychodziło w teorii faktycznie na jakimś monitorze obok :) Wydaje mi się, że wzięło się to z tąd, że przeważnie pracuje na monitorze 24", a teraz nie mam monitora i korzystam z fabrycznego ekranu laptopa. Pewnie z tąd te hocki klocki :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3118
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja

Post autor: FaFaL »

Cieszę się, że poprawnie zdiagnozowałem problem.
Co do errorów. To ja ustawiłem parametry bazy Paradox zgodnie z poniższym:
Należy uruchomić BDE Administrator (z Panelu sterowania)
Kliknąć zakładkę Configuration
Kliknąć w węzeł System->INIT
W tabelce po prawej zmienić następujące wartości:

SHAREDMEMSIZE ustawić na 4096, jak nie pomoże to na 8192
SHAREDMEMLOCATION na 5BDE jak nie pomoże to 0x6BDE
zastosowałem również się do poniższych wskazówek:
Konfiguracja silnika bazy danych BDE - zwłaszcza to ze zmianą katalogu
Również to:
LINK1

W win7 i win8 dobrze też pomyśleć o tym, bo denerwujące jest ciągle pojawiające się okno czy na pewno chcę coś uruchomić:
LINK2

Mam kilka komputerów pod swoją opieką, na jednym ciągle ktoś coś pracuje z C-GEO i przyznam, że raz na jakiś długi czas error wyskoczy, ale w większości dni roboczych po prostu się pracuje.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: aktualizacja

Post autor: Wojtek P. »

Może dodam odnośnie errorów. Pierwszy błąd wskazuje na jakiś problem i od razu należy działać. Kolejne errory mogą być konsekwencją pierwszego. Aby nie mieć problemów (lub ich unikać) to po pierwsze ustawione uprawnienia a po drugie kopie bezpieczeństwa i autozapis. Bardzo często klienci o tym zapominają lub nie wiedzą.
-To serve and protect-
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: aktualizacja

Post autor: Zbysiu »

Dodano w tachimetrii wstawianie do kolumny "kod2" niestandardowych kodów i to działa, ale czy może ta opcja być też aktywna w module Dziennik pomiarów RTK/RTN ?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: aktualizacja

Post autor: grzes »

Zbysiu pisze:Dodano w tachimetrii wstawianie do kolumny "kod2" niestandardowych kodów i to działa, ale czy może ta opcja być też aktywna w module Dziennik pomiarów RTK/RTN ?
To powinno działac we wszystkich obliczeniach, ale w dzienniku RTK/RTN omyłkowo kod wogole nie byl zapisywany do bazy. Tu jest poprawiony plik exe do podmiany
pozdrawiam
grzes
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: aktualizacja

Post autor: Lukasz C »

Witam,
Mam pytanie co do najnowszej aktualizacji, czy jak to było z poprzednimi aktualizacjami pozamieniają linie i będzie trzeba nadgrywać plik z liniami otrzymany mailem z obsługi C-geo. Jestem w trakcie opracowywania dużej mapy i mam dylemat czy aktualizować czy nie?

Pzdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Lukasz C pisze:Witam,
Mam pytanie co do najnowszej aktualizacji, czy jak to było z poprzednimi aktualizacjami pozamieniają linie i będzie trzeba nadgrywać plik z liniami otrzymany mailem z obsługi C-geo. Jestem w trakcie opracowywania dużej mapy i mam dylemat czy aktualizować czy nie?
Tak, proszę sobie zachować i odtworzyć po aktualizacji pliki z definicjami linii i symboli - pliki z katalogu C-GEO\BIN:
line.*
linie.*
linie*.*
SR*.*
I ewentualnie zestawy kodów standardowych, jeśli je Pan modyfikował samodzialnie (pliki I_*).
Pozdrawiam Jurek B.
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: aktualizacja

Post autor: esgeo »

FaFaL pisze: Co do errorów. To ja ustawiłem parametry bazy Paradox zgodnie z poniższym:
Należy uruchomić BDE Administrator (z Panelu sterowania)
Kliknąć zakładkę Configuration
Kliknąć w węzeł System->INIT
W tabelce po prawej zmienić następujące wartości:

SHAREDMEMSIZE ustawić na 4096, jak nie pomoże to na 8192
SHAREDMEMLOCATION na 5BDE jak nie pomoże to 0x6BDE
Jak się "zatwierdza" zmiany, bo jak daję Apply to zaczyna mielić i tak sobie mogę czekać i czekać, aż w końcu z niecierpliwości wyłączam i pokazuje komunikat, że program nie odpowiada... Chętnie bym coś pozmieniał żeby usprawnić pracę, mam aktualnie sporą mapę i każde przesunięcie powoduje oczekiwanie na reakcję programu.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3118
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja

Post autor: FaFaL »

Jeśli BDE mieli to znaczy, że nie ma praw do zmian. Proponuję zastosować się do punktu nr 3 tego linka: http://softline.xgeo.pl/wiki/index.php? ... danych_BDE
Jednak na szybkość to nie będzie miało raczej przełożenia, proponuję wyłączyć wygładzanie linii i napisów - te funkcje powodują spore obciążenie systemu i negatywnie wpływają na wydajność - kiedyś był na ten temat wątek. Kiedyś sprawdzałem na swoim komputerze i przerysowanie dużej mapy bez rastrów trwało około 0.1-0.2 sekundy. Z rastrami niestety dłużej, ale nawet na starszym laptopie z dwoma dużymi kolorowymi rastrami przerysowanie trwa około 0.7 sekundy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: aktualizacja

Post autor: esgeo »

Popróbuję w weekend z tymi ustawieniami coś zrobić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3118
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja

Post autor: FaFaL »

Taka jeszcze uwaga co do jednego parametru:
4. Atrybut maxfilehandles - jeśli otwieramy wiele map równocześnie, normalne ustawienia wystarczają dla 8-10 map.
Ja proponuję go ustawić na max czyli 255 - tak na wszelki wypadek ;)
Moje ustawienia:
2014-12-18_093123.jpg
2014-12-18_093123.jpg (42.16 KiB) Przejrzano 4201 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: aktualizacja

Post autor: energeo »

To jeszcze w temacie:
Sharedmemsize = 16384 jest OK

Ale jeśli chcecie uruchamiać 2 instancje C-GEO (niedawny temat) to trzeba tę wartość min. x2 bo będą błędy o braku pamięci.

Raz mi się zdarzył problem "objętościowy" więc przestawiłem BLOCK SIZE = 16384 (zakładka NATIVE/PARADOX)
/ Nie jestem przekonany co było powodem zgrzytu, wielkość baz niezbyt mi pasowała do osiągnięcia limitów ? /
pozdrawiam
wini
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: aktualizacja

Post autor: Lukasz C »

Witam,
Mam taki problem z ostatnimi kilkoma aktualizacjami mianowicie zmieniają one linie bariery drogowej oraz słupa łączonego na niepoprawne, trzeba je potem ręcznie zamieniać w ustawieniach programu aby się dobrze rysowały. Może przy następnej aktualizacji da się to wyeliminować. Wiem że to drobnostka ale jeśli można coś z tym zrobić będę wdzięczny.
pozdrawiam
Łukasz
andy210879
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 27 sty 2014, 10:30

Re: aktualizacja

Post autor: andy210879 »

Witam
Zauważyłem, że nie działa u mnie funkcja "Wstaw formularz na mapę". Kilkam w ikonkę i nic się nie dzieje.
Andrzej
KZibi
____
____
Posty: 232
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: aktualizacja

Post autor: KZibi »

A ustawiłeś kolego andy 210879 warstwę edytowalną ?
Ja tworzę warstwę "formularz" i ustawiam ją edytowalną i nie ma problemu.
Pozdrawiam
KZibi
ODPOWIEDZ