Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pajak
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 14 gru 2009, 17:15

Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: pajak »

Witam
Na wstępie wielkie dzięki że pomimo iż format giv nie jest zgodny z rozporządzeniem to mimo to jeszcze go wspieracie
Tak na szybko dokonałem importu 3 giv na których pracowałem w tym tygodniu i oto pierwsze takie spostrzeżenia

1. Przy imporcie jest problem ze stylem i kolorem linii np budynki sa przerwaną cienką linią urządzenia podziemne czarne pomaga dopiero jak w legendzie podświetli się daną warstwę i z pod prawego wybierze "ustaw obiektom domyślny styl linii"
2. Problem przy imporcie skarp
3. W jaki sposób "wyciągnąć" z giv opisy/etykiety przewodów i rzędne czy pozostaje tylko ręczne opisywanie
Z góry dzięki za odpowiedzi życze przy okazji zdrowych i spokojnych świąt :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: FaFaL »

Też zauważyłem że jak importuje się "przez Warstwy" to style nie są ok, ale jeśli importuje się przez Mój Komputer to jest już ok. Tu nasuwa się pytanie czemu pliku tng nie da się zaimportować przez Mój Komputer ?
Co do opisów to najlepiej poprosić ośrodek aby udostępnili dane w formacie tango.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie, załączam tu poprawiony plik do rozpakowania i zapisania w katalogu C-GEO\BIN - powinny się poprawić style linii po imporcie z TANGO.
U mnie poprawnie działa zarówno import przez Warstwy jak i przez Mój Komputer - oczywiście "TANGO GeoInfo 2" - ale faktycznie, jest problem - rozszerzenie TNG nie umożliwia importu, więc zanim programiści to włączą, proszę zmienić rozszerzenie na GIV i będzie ok.
Skarpy będziemy dopiero rozpracowywać.
Załączniki
giv.zip
(88.2 KiB) Pobrany 137 razy
Pozdrawiam Jurek B.
pajak
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 14 gru 2009, 17:15

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: pajak »

Po podmianie plików jest już lepiej budynki są już linią grubą ale niestety czarną . Po wczytaniu pliku tng ze zmienionym rozszerzeniem na giv ładnie weszły media działki i użytki niestety wstawił też numery punktów ewidencyjnych jako tekst i nie mogę ich usunąć opis jako tekst - kasuj chyba że chodzi oto że w programie mam zaptaszkowaną funkcje napisy z bazy danych jako etykiety. Oczywiście po otwarciu tego pliku w GI delta 6 tych numerów nie ma
Edit
Testowo wczytałem ten zmieniany plik z tng na giv starym szablonem giv i niestety dalej te opisy punktów.Są przy imporcie tego obszaru z oryginalnego / wygenerowanego pliku giv takie powikłania nie występują :)
Załączniki
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG (243.49 KiB) Przejrzano 3579 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: Jurek B. »

Poprawiliśmy zarówno szablon, definicje obiektów jak i plik główny programu.
We wtorek pojawi się poprawiona aktualizacja, ale już można pobrać i zapisać cgeo8.exe do C-GEO:
http://www.softline.xgeo.pl/test/cgeo8.exe
a pozostałe rozpakować do C-GEO\BIN:
http://softline.xgeo.pl/test/pliki-bin.zip
Co tych numerów punktów - nie wiem o co chodzi - u nas nie ma takiego efektu - przydałby się taki plik TNG do testów - być może są one po prostu umieszczone w pliku jako opisy do wyświetlenia i wtedy oczywiście się pojawią w C-GEO.
Jeśli zobaczę plik, może da się zrobić jakąś opcję przy imporcie do wyłączania tych opisów.
Pozdrawiam Jurek B.
pajak
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 14 gru 2009, 17:15

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: pajak »

Witam
Panie Jurku na tego maila serwis@xgeo.pl wysłałem ten niesczęsliwy tng z tymi opisami punktów ewidencyjnych
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: Jurek B. »

Tak jak podejrzewałem - w tym pliku ktoś umieścił jako opisy punktów ich numery - dlatego muszą u nas one trafić na mapę:
A,GEPPGD,1,90610,,
B,,5681786.09164711,6499551.42147997,,1
...
...
C,_s.Arkusz_ewidencyjny.n=4
D,1.1,"400063",5681786.55533919,6499553.43034019,100,7,1.500,,,0
Trzeba powiedzieć pracownikowi ośrodka by nie włączał tych opisów przy eksporcie - wtedy problem zniknie.
Wolałbym nie wprowadzać nowej opcji w C-GEO do nie opisywania takich obiektów, wtedy znikną też ważne opisy np. oznaczeń kanałów itp.
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: Zbysiu »

A moje pytanie dotyczy braku aktywności przy próbie importu z Geo-Info (wszystkie 3) i brak importu Tango po aktualizacji z 21 kwietnia.
Załączniki
Tango_brak.jpg
Tango_brak.jpg (71.84 KiB) Przejrzano 3474 razy
Awatar użytkownika
Krzysiek Opole
____
____
Posty: 165
Rejestracja: 31 mar 2005, 09:34
Lokalizacja: Opole

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: Krzysiek Opole »

Import tango w nowej wersji jest możliwy tylko przez mój komputer, w oknie wybory projektu :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: FaFaL »

Lub prawy klik na słowie WARSTWY po rozwinięciu tabeli w liście projektów. Z tego co widzę, to chyba jednak ta opcja wróci do menu import.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: MarekOtt »

Pewnie tak ;).

Wracając do tematu, od kiedy coś zaczęło się dziać w kwesti importu GIV, to i ja mam problemy przy imporcie. Zawsze wczytywałem przez Tango 2, dziś jednak muszę przez Tango 1, do tego po imporcie wyskakują błędy i zawiesza się c-geo, następnie po resecie (lub twardym zamknięciu C-geo), niby się coś wczytało do projektu, jednak nie działą to za dobrze, wyskakują co jakiś czas błędy.

Być może ośrodek coś robi zle, dlatego w z miła chęcią wysłałbym komuś nasz wsad z ośrodka dla testu.
pajak
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 14 gru 2009, 17:15

Re: Nowy szablon giv - nowe pytania :)

Post autor: pajak »

Marek Ott nie ma sprawy przetestuje moj mail pajak1000@o2.pl
ODPOWIEDZ