aktualizacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

aktualizacja

Post autor: geobar »

Kiedy może się pojawić nowa aktualizacja?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: aktualizacja

Post autor: Wojtek P. »

Nie wiem, zaczęły się wakacje :) (czyli urlopy)
-To serve and protect-
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: aktualizacja

Post autor: WueM »

Przepraszam, że tak się spytam nieśmiało: Co to jest "urlop"?
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

WueM pisze:Przepraszam, że tak się spytam nieśmiało: Co to jest "urlop"?
Google..., prawdę Ci powie.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: aktualizacja

Post autor: Wojtek P. »

Znalazłem coś takiego...chyba adekwatne ;)
Załączniki
29909-ciekawostki.jpg
29909-ciekawostki.jpg (55.87 KiB) Przejrzano 5921 razy
-To serve and protect-
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: aktualizacja

Post autor: WueM »

Aaaa, co ja będę mówił?... :cry:
Manix1961
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:53

Re: aktualizacja

Post autor: Manix1961 »

Prośba
W najbliższej aktualizacji w okienku "Podział obiektu" proszę o powiększenie okna "autonumeracja obliczonych pkt od nr.. "
W tej chwili można wpisać dowolną ilość znaków ( jak mniemam) ale widać tylko 3
Please
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

najbliższej aktualizacji w okienku "Podział obiektu" proszę o powiększenie okna "autonumeracja obliczonych pkt od nr.. "
W tej chwili można wpisać dowolną ilość znaków ( jak mniemam) ale widać tylko 3
zrobione w wersji testowej
Pozdrawiam Jurek B.
Manix1961
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:53

Re: aktualizacja

Post autor: Manix1961 »

Bóg zapłać ;)
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: aktualizacja

Post autor: geobar »

Kiedy może się pojawić nowa aktualizacja?
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: aktualizacja

Post autor: maciekwu »

mam wykupione c-SWDE czy jest możliwość uzyskania jakiegoś rabatu dla modułu SWDE w c-egeo? Na pierwszy rzut oka jest to ten sam moduł zubożony np. o brak możliwości tworzenia raportów
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

mam wykupione c-SWDE czy jest możliwość uzyskania jakiegoś rabatu dla modułu SWDE w c-egeo? Na pierwszy rzut oka jest to ten sam moduł zubożony np. o brak możliwości tworzenia raportów
Tak, jeśli ktoś zakupił C-SWDE przed 1 sierpnia tego roku, może otrzymać bezpłatnie moduł Importu SWDE - trzeba tylko napisać do nas maila z takim zapotrzebowaniem - wyślemy wówczas plik licencji z odblokowanym tym modułem.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: aktualizacja

Post autor: maciekwu »

dziękuję za szybkoą odpowiedź. Czy przewidujecie w ramach rozwijania tego modułu dodanie możliwości raportów tak jak to było w C-SWDE? Bardzo były wygodne
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

Czy macie problem takiego typu, że po zaznaczeniu obiektu zanim się on podświetli to mija ok 4 sek? Występuje to tylko na mapach, gdzie importuje DXF. Na nowo założonej tabeli wszystko jest dobrze. Generalnie cała mapa po imporcie chodzi dobrze, tylko po zaznaczeniu obiektu "odpowiedź" programu jest długa. Nie wiem czy to coś z ostatnią aktualizacją czy trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.

Edit: zainstalowałem aktualizację z 30.05.14 i dzieje się tak samo-przy założeniu tabeli z szablonu i imporcie DXF zaznaczanie obiektów trwa długo. Otworzyłem tabelę z 20.06.14 i tam wszystko działa. Jedynie co robiłem ostatnio to aktualizowałem system win 8.1. Możliwe, że aktualizacja systemu coś namieszała? Ma ktoś zaktualizowany win 8.1 żeby potwierdzić czy ma taki sam problem?
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: aktualizacja

Post autor: janek »

Niestety to zjawisko ma miejsce. Jest to cholernie denerwujące.
Janek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: aktualizacja

Post autor: grzes »

marcinn pisze:
Edit: zainstalowałem aktualizację z 30.05.14 i dzieje się tak samo-przy założeniu tabeli z szablonu i imporcie DXF zaznaczanie obiektów trwa długo. Otworzyłem tabelę z 20.06.14 i tam wszystko działa. Jedynie co robiłem ostatnio to aktualizowałem system win 8.1. Możliwe, że aktualizacja systemu coś namieszała? Ma ktoś zaktualizowany win 8.1 żeby potwierdzić czy ma taki sam problem?
A ta tabela z 20.06.14 tez była zalożona z szablonu?
Czy moze Pan przesłac takie 2 projekty: jeden działajacy prawidlowo a drugi z tym długim zaznaczaniem (na grzes małpa xgeo.pl)
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

Wysłałem 2 projekty. Posiedziałem trochę nad tym i nie bardzo mogę dojść od czego się tak stało. Wydaje mi się, że aktualizacja windowsa mogła namieszać. Od momentu zainstalowania win 8.1 nie robiłem aktualizacji, żeby coś się nie popieprzyło z funkcjonowaniem c-geo. Projekt z 20.06.14 założony jest z szablonu i wszystko zawsze pięknie śmigało. Aktualizację windowsa zrobiłem 29.07.14 (miesiąc później) i tabela założona 03.08.14 już nie działała prawidłowo- wybieranie obiektów trwa długo i zamula. Dzieje się tak tylko po imporcie DXF- przed importem można rysować i wszystko gra- po zaimportowaniu są problemy. Zrobiłem przywracanie systemu do stanu sprzed aktualizacji windowsa- nic nie dało.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja

Post autor: FaFaL »

Ja miałem podobny efekt gdy mapa miała zbyt dużo warstw (coś chyba ponad sto, albo w tych okolicach). Pomogło wyłączenie warstw. Na start proponuję wyłączyć połowę warstw i sprawdzić działanie programu. Może warto również wykonać "Kontrolę spójności mapy".
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

I tu kolega rozwiązał problem- zapomniałem usunąć pustych warstw, a w sumie mam ich 1000 (po usunięciu zostaje ok 50). Nie mniej jednak pamiętam, że pracowałem na plikach gdzie było 1500 warstw i były to duże obszary, a jakoś lepiej chodziło. Poruszyłem kiedyś temat czy nie dałoby się jakoś tego usprawnić (praca programu nawet nie jest spowalniana przez dużą liczbę obiektów na warstwach, ale już przez samą ich ilość). Odpowiedź była, że przecież obowiązuje GML. Tak z ciekawości kto dostaje GML? U nas w Ośrodku jeszcze nie weszła nawet cyfrowa mapa, dostajemy z wybranych obrębów DXF i wątpię, żeby przez następne dziesięciolecia pojawił się GML, bo firma nawet nie ukończyła dobrze cyfrowej wersji w DXF. Wydaje mi się, że dotyczy to znaczącej części Ośrodków i przydałoby się usprawnić funkcjonowanie c-geo na większej ilości warstwach.

P.S. u mnie nie działa przy imporcie "przepisz styl warstwy". Obojętnie co zaznaczę, to zawsze linie przejmują styl warstw z C-GEO. Nawet jak nie zaznaczę nic to się tak dzieje (mam tu na myśli wykorzystanie szablonu)
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

W najnowszej aktualizacji wprowadzona jest autonumeracja i obliczenie ENTER`em przy domiarach. Działa super, ale zauważyłem istotną wadę- po wykonaniu obliczeń ENTER`em okienko wygasa i żeby wprowadzić kolejne dane musimy najechać na niego myszką i go aktywować co jest uciążliwe, bo znowu eliminuje łatwość wprowadzania danych. Po obliczeniach okienko powinno zostać aktywne na przycisku Oblicz i żeby strzałkami można było się przemieszczać w celu wprowadzenia kolejnych danych
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

Prosiłbym o poprawienie okienka obliczeń "punkt na domiarze" (tak jak opisałem wyżej). Bardzo często korzysta się z tej opcji, a aktualnie jest gorzej niż przed poprawkami. Okienko powinno być cały czas aktywne-na każdym etapie wprowadzania danych jak i po wykonaniu obliczeń
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Prosiłbym o poprawienie okienka obliczeń "punkt na domiarze" (tak jak opisałem wyżej). Bardzo często korzysta się z tej opcji, a aktualnie jest gorzej niż przed poprawkami. Okienko powinno być cały czas aktywne-na każdym etapie wprowadzania danych jak i po wykonaniu obliczeń
Wydaje mi się, że i tak trzeba wskazać pole do wprowadzenia nowej danej (domiar, bieżąca) - wskazuje się myszką i wtedy okno jest aktywowane.
Ale, jeśli to jest niewygodne, spróbujemy rozwiązać to przez ustawienie aktywnego pola Bieżąca po wykonaniu obliczenia.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: aktualizacja

Post autor: marcinn »

Jest niewygodne, bo trzeba wskazać myszką pole i wykasować dane. Chodzi o to, żeby całe okno było obsługiwane bez pomocy myszki. Wprowadzamy kolejno dane, przechodzimy ENTEREM aż do obliczeń i potem kolejno naciskając strzałkę w dół (TAB, czy enter) przechodzimy znowu do wprowadzania początku prostej- i wtedy już nie musimy kasować danych bo wcześniej wprowadzony nr początku prostej się podświetla i wprowadzając nowy nr- stary się kasuje. Wystarczy pozostawić okno obliczeń aktywne po wykonaniu OBLICZ, a wszystko będzie jak ta lala.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Wiem, że jest jakiś problem z tą aktywnością tego okna - na razie programista nie potrafi tego rozwiązać.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: aktualizacja

Post autor: grzes »

FaFaL pisze:Ja miałem podobny efekt gdy mapa miała zbyt dużo warstw (coś chyba ponad sto, albo w tych okolicach). Pomogło wyłączenie warstw. Na start proponuję wyłączyć połowę warstw i sprawdzić działanie programu. Może warto również wykonać "Kontrolę spójności mapy".
Udało się chyba rozwiazać problem z wybieraniem myszką obiektów na duzych mapach z duzą ilością warstw. Przyspieszenie powinno byc kilkukrotne albo i kilkunastokrotne.
nowy plik exe do testów

PS Dziękuję za przesłane projekty do testów
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ