Symbole

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Symbole

Post autor: marioo »

Jeżeli po wybraniu symbolu do rysowania zmienię warstwę edytowalną na inną, to wstawiony symbol jest na poprzedniej edytowalnej warstwie, czyli na tej która była edytowalna w momencie wyboru. Zawsze było tak że napis, linia i symbol wskakiwały na warstwę która jest edytowalna w momencie wstawienia na mapę. Proszę o poprawę/powrót do poprzedniego stanu. Dodam, że linie i napisy są ok, a problem dotyczy tylko symboli.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbole

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej już jest to odblokowane.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Symbole

Post autor: marcinn »

Prosiłbym o rzucenie okiem na taki problem. W opcjach programu mam wyłączone przypisanie kodów do warstw (czyli symbol ląduje na warstwie aktualnie edytowalnej). Mam założoną warstwę symbole i jeżeli wstawię symbol poprzez ikonkę wstawienia symbolu to jest ok. Ale jeżeli potem edytuję pkt i zmienię np. współrzędną, czy kod symbolu- to symbol zostaje przeniesiony na warstwę zerową. Zauważyłem, że mechanizm działania jest taki:
- jeżeli wybiorę symbol i "wrzucę go na pkt" to punkt zostaje przypisany wraz z symbolem do danej warstwy
- ale gdy następuje edycja pkt to punkt zostaje automatycznie przeniesiony na warstwę zerową i automatycznie symbol też

Wg mnie powinno to działać tak: jeżeli wrzucam symbol na jakąś warstwę to zostaje on na tej warstwie, a punkt zostaje dalej na warstwie zerowej. Pewnie nie jest to możliwe, bo punkt jest powiązany z kodem. To powinno być chociaż tak, że przy edycji punktu pozostaje od dalej na swojej warstwie, a nie będzie przenoszony na zerową
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Symbole

Post autor: marcinn »

Chciałbym odświeżyć temat- czy to co napisałem to jest błąd w programie czy tak ma działać edycja symboli. Jest to trochę uciążliwe, bo jeżeli powstawiam wszędzie symbole i potem chce zmienić kod w tabeli to przerzuca mi pkt na zerową warstwę
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Symbole

Post autor: FaFaL »

a to nie pomogło:
- poprawka przenoszenia punktu na inną warstwę po jego edycji,
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Symbole

Post autor: marcinn »

Mam najnowszą aktualizację i jest tak jak było. Sprawdziłem jeszcze no nowo założonym projekcie i też występuje ten problem. Jak miałbyś chwilę to zobacz u siebie czy też tak masz.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbole

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Mam najnowszą aktualizację i jest tak jak było. Sprawdziłem jeszcze no nowo założonym projekcie i też występuje ten problem. Jak miałbyś chwilę to zobacz u siebie czy też tak masz.
Proszę sprawdzić na aktualnej wersji testowej - chyba w końcu będzie już ok.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Symbole

Post autor: marcinn »

Dalej nie działa :( Po edycji punkt przerzuca na warstwę zerową
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Symbole

Post autor: energeo »

W opcjach masz wyłączone powiązanie kody na warstwę ale zaglądnij do okna mapa > kody - warstwy, czy kod który nadajesz po edycji nie figuruje w przypisaniu do warstwy.
Coś mogło powstać wcześniej ?

Może ma to związek z funkcją "punkt przez wskazanie" która też umieszcza punkty tylko na zerowej ?
pozdrawiam
wini
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Symbole

Post autor: marcinn »

Jest tak:
- mam wyłączone przypisanie kodów do warstw
- wszystkie punkty po imporcie wrzucane są na warstwę zerową
- wybieram edytowalną symbole
- wstawiam symbol i w KODY<>WARSTWY nie pojawia się przypisanie
- edytuję punkt i kod zostaje przypisany do warstwy zerowej (KODY<>WARSTWY) i przeniesiony na warstwę zerową

Nawet próbowałem przenieść pkt na inną warstwę, nadać kod i dopiero edytować, ale też jest przerzucany na warstwą zerową.
Wszystko zrobione na nowo założonej tabeli

Ale mogę mieć coś namieszane w programie, bo nie mogę uruchomić edytora mapy obiektowej. Po naciśnięciu ikonki K1 nic się nie dzieje. Więc muszę spróbować przeinstalować C-GEO załadować wersję testową i sprawdzić jeszcze raz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Symbole

Post autor: marcinn »

Przeinstalowałem C-GEO. Niestety punkt dalej zostaje przenoszony na warstwę zerową. Prosiłbym o sprawdzenie czy u kogoś też tak się dzieje. Wersja z aktualizacji i wersja testowa nic nie zmienia
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Symbole

Post autor: energeo »

marcinn pisze:...Prosiłbym o sprawdzenie czy u kogoś też tak się dzieje. Wersja z aktualizacji i wersja testowa nic nie zmienia
Spokojnie :o, masz rację, ale programiści też ludzie, daj im trochę czasu.
C-GEO jest programem rozwijanym od wielu lat i jest już na tyle duże że pewne problemy są trudne do jednoznacznego zlokalizowania.

Dodatkowo obecna ewolucja w mapę obiektową o której słusznie piszesz w innym wątku nie ułatwia sprawy.
Świetnie że opisujesz szczegółowo, bo to bardzo ułatwia SOFTLINE robotę.

Doraźnie możesz pomimo wyłączonej opcji wiązania kodów z warstwą ustawić powiązanie dla wybranych kodów do konkretnych warstw.
Może tymczasem coś to ułatwi przynajmniej dla niektórych kodów.
KODY <> WARSTWY ... [ dodaj kod ]

Może w tej możliwości ukrywa się problem ?
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbole

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Przeinstalowałem C-GEO. Niestety punkt dalej zostaje przenoszony na warstwę zerową. Prosiłbym o sprawdzenie czy u kogoś też tak się dzieje. Wersja z aktualizacji i wersja testowa nic nie zmienia
Najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie w poniedziałek - może uda się pomóc online i znaleźć przyczynę problemów u Pana. U nas na kilku komputerach testy nie potwierdziły tego problemu, ale może zauważymy coś u Pana.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ